ТОП-8 помилок з банком

 

Дізнайся прямо зараз Старт

Спеціальна конфіскація

 

Все про спеціальну конфіскацію Старт

Наукові висновки

 

Як виграти справу, використовуючи наукові висновки? Старт

Форс-мажор (зона АТО)

 

Отримати форс-мажор Старт

Smaller Default Larger

Як виграти суд у банка, правильно використавши позовну давність

Ми вирішили звернутись до теми строку позовної давності, оскільки все частіше до нас звертаються позичальнику, у яких сплив би строк давності, якщо б вони своїми діями не переривали цей строк.

Відповідно до ст. 256 Цивільного кодексу України, позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права. Відповідно до законодавства, встановлюється загальний строк позовної давності, який становить 3 роки та який розповсюджується на вимогу повернення тіла кредиту та процентів, та є спеціальний строк позовної давності, який становить 1 рік та розповсюджується на неустойку (штраф та пеня).

Основна типова помилка позичальника, полягає в тому, що коли банк звертається до суду, позичальник не перевіряє сплив позовної давності та не робить будь-яких заяв з приводу строку, особливо це стосується неустойки. Зробити заяву про застосування позовної давності можливо тільки в суді першої інстанції, або в апеляції, якщо позичальник доведе неподання такої заяви в суді першої інстанції з поважних причин. Таким чином, відповідно до ст. 267 Цивільного кодексу України, сплив строку позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови задоволення позову судом про стягнення коштів.

Аналізуючи звернення позичальників до нашої компанії, ми зробили для себе цікавий висновок, що для кожного 7-го позичальника сплив строк позовної давності на тіло кредиту, для кожного 3 позичальника сплив строк позовної давності на неустойку та для кожного 5 позичальника сплав би строк, якщо б він не переривав його.

 

Випадки, коли можливо запустити строк позовної давності наступні:

 

  1. Позовна давність починається, коли в кредитному договорі встановлено, що у разі невиконання (неналежного виконання) Позичальником обов'язків визначених в договорі, протягом більше, ніж 90 днів, строк користуванням кредитом вважається таким, що сплинув, та, відповідно, позичальник повинен протягом одного календарного дня погасити кредит в повному обсязі, сплатити проценти за фактичне користування кредиту та нараховані штрафні санкції. Це типове формулювання для ПАТ «Укрсоцбанк». Таким чином, у випадку, якщо у вашому кредитному договорі є вищезазначене формулювання, то через 90 днів або інший строк з дати першого прострочення платежу починається відлік позовної давності.
  2. В деяких договорах встановлено систему відсилочних пунктів договору, один з них, якщо позичальник не подає довідку про заробітну плату кожного року, то строк користуванням кредитом вважається таким, що сплинув і починається відлік позовної давності. На практиці банки дуже часто не звертають уваги на такий момент.
  3. Наявність вимоги від банку про повернення грошових коштів. Саме з дати вказаної у вимозі починається відлік позовної давності. Вказана ситуація актуальна для банків, яких купив ПАТ «Дельта банк», або викупив право вимогу за кредитним договором. Справа в тому, що ці банки (ПАТ «Кредитпромбанк», ПАТ «Укрпромбанк», ПАТ «Сведбанк», ПАТ «Укрсиббанк»,) активно розсилали вимоги про повернення коштів, а коли ПАТ «Дельта-банк» подає до суду, то в багатьох випадках сплинув строк позовної давності.

Отже, ми вам розповіли основні моменти коли запускається механізм позовної давності, але цього не достатньо для застосування її, оскільки відповідно до ст. 264 Цивільного кодексу України, перебіг позовної давності переривається вчиненням дій, що свідчить про визнання свого боргу або іншого обов'язку. Після переривання перебігу строку позовної давності починається заново.

В наступній публікації ми розповімо, які дії не слід вчиняти, щоб позовна давність не переривалась, або як обійти переривання позовної давності, при цьому сплачуючи за кредитним договором.

P.S. Ми Вам розповімо «що робити?», а «як це зробити?» - вже залежить від вашої згоди роботи з нами.

Гарячі новини

Чи потрібна в Україні реєстрація підприємницької діяльності для торгівлі в інтернеті?

Інтернет торгівля стала досить популярним заняттям серед великого числа людей. Для одних це хобі або альтернативний варіант заробітку, а для інших - основне джерело доходу. При цьому навіть успішні продавці, які мають значні обсяги продажу, не поспішають реєструватися підприємцями і продовжують вести «тіньовий» бізнес.

Нові вимоги до документів неприбуткових організацій

1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства. Оскільки цей процес і процедура не для всіх є зрозумілими, зокрема, щодо того, які суттєві моменти необхідно врахувати громадським організаціям, щоб залишитися в реєстрі неприбуткових організацій після 1 січня – Наша Компанія обґрунтує та пояснить основні положення, що зазнали змін.

Европейський суд з прав людини щодо вилучення комп'ютерів в ході обшуку

30 вересня, ЄСПЛ оголосив своє Постанова по справі «Преждарови проти Болгарії» (Prezhdarovi v. Bulgaria, скарга N 8429/05). Воно стосується вилучення за результатами обшуку комп'ютерів з комп'ютерного клубу заявників. Страсбурзький Суд оцінив національне законодавство, рішення суду, яким були санкціоновані обшук і вилучення, а також рішення прокурора і суду за скаргами заявників з вимогою повернути комп'ютери в частині відношення до їх твердженням, що на вилучених комп'ютерах міститься персональна інформація. При цьому очевидно, що аналогічним чином слід міркувати стосовно до будь-якого пристрою, яке може містити персональну інформацію. Нижче наведена відповідна частина Постанови ЄСПЛ:

Партнери

1Нотаріус Марина Михайлівна
067-980-54-74

2Арбітражний керуючий
066-725-72-85