Кононенко В.О.
Адреса: м. Київ, вул. __________________
Болтивець Р.М.
Адреса: м. Київ, вул. __________________

ПРЕТЕНЗІЯ


На нашу адресу (тут прописати дату) від Вас надійшла претензія в якій зазначено, що нами було порушено Ваші права та інтереси, та висунуто вимогу стосовно демонтажу та приведення в первісний вигляд місця загального користування в коридорі житлового будинку, що знаходиться на 16-му поверсі будинку № __-а по вулиці М. Закревського у місті Києві.
З вказаною претензією не погоджуємося і вважаємо, що підстави зазначені в ній є необгрунтованими та безпідставними.


Слід наголосити, що порушення прав та законних інтересів мало місце, також і з Вашого боку, що пояснюється наступним:


Як вбачається з тексту претензії Ви вказуєте на самовільне перепланування та переобладнання місця загального користування частини загального коридору, що ніби-то був приєднаний до нашої квартири.


Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного Кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.


Відпоідно до ч. 1 ст. 357 Цивільного Кодексу України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.


Слід зауважити, що приміщення яке ніби-то Ви, вважаєте незаконно перепланованими і переобладнаними, що знаходяться на 16-му поверсі в коридорі, належать в рівних частинах на праві спільної сумісної власності не лише власникам квартири № ______, а також і власнику квартири № _______, окрім цього хочемо зауважити що половиною комори стосовно якої і виник спір Ви, як мешканець квартири № ___, що розташована на 16-му поверсі будинку № ___ по вулиці М. Закревського у місті Києві активно користуєтеся. Вами було вмонтовано полицю з металічних профілів та решітку, яка відповідно і переділяє комору на дві рівні половини, а також проведено електричну розетку, яка підведена до загальної електричної мережі усього багатоквартирного будинку № ____ по вулиці М. Закревського у місті Києві.


Що стосується того, що нами було здійснено перепланування та переобладнання приміщення зазначаємо, що вказані звинувачення є необгрунтованими та безпідставними.


Відповідно до чинного законодавства переплануваня ― це комплекс ремонтних робіт пов'язаних з перенесенням і розбиранням перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.


Перепланування передбачає роботи з переобладнання житлових та нежитлових приміщень, які полягають у встановленні в окремих приміщеннях індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.


Переобладнання ― улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.


Аналізуючи норми законодавства можна зробити висновок, що жодних порушень, зокрема, що стосується переобладнання та перепланування комори, що знаходиться на 16-му поверсі будинку №____ по вулиці М.Закревського в місті Києві, в рамках законодавства на яке ви посилаєтеся Нами вчинено не було. Як видно решітки, а не перегородка з металевими дверима оснащеними замками, були поставлені без розбирання перегородок і перенесення чи влаштування дверних прорізів.


Слід зауважити, що з Вашого боку систематично відбувається грубе порушення наших законних прав та інтересів, що полягає в наступному:


Вами без законних на те підстав було встановлено камери відеоспостереження в приміщенні загального користування (коридор), що окрім цього є спільною частковою власністю, що належить власникам у житловому будинку, тому вказані дії повинні були бути вчинені лише за домовленістю та з наданням нашої згоди.


Окрім цього ведення такого відеоспостереження суперечить Конституції України по частині порушення і вторгнення в особисте життя і переслідується законом.


Вважаємо що проведення відео зйомки, яка проводиться з камер відео спостереження, які були Вами поставленні є втручанням у наше особисте життя, грубим порушенням прав наданих нам Конституцією України, адже вказані відеозаписи можуть потрапити до третіх осіб, які зможуть неправомірно використати інформацію записану на них, також відео зйомки можуть бути використані з метою шантажу, погроз або в інших незаконних цілях.


Згідно ч. 1 ст. 307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.


Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.


Підкреслюємо, що відеозйомка, яка проводиться Вами не підпадає під випадки визначені законодавством України, що передбачають знімання фізичної особи на відеоплівку без згоди на це фізичної особи, а являється втручанням в особисте життя нашої сім'ї.


Згідно із законодавством України, за використання негласних технічних засобів зняття інформації існує кримінальна відповідальність.


Частина 1 ст. 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації": "Незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання ― караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.".


Неправомірність Ваших дій полягає також і у порушенні правил утримання Вашої собаки, що в свою чергу ставить під загрозу життя та здоров'я не тільки нас та наших дітей , але й інших мешканців нашого будинку.


Статтею 68 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. А згідно зі ст. 66 Конституції України кожен зобов'язаний відшкодовувати завдані ним збитки.


Відповідно до ст.. 180 Цивільного Кодексу України ‒ тварини є особливим об'єктом цивільних прав, на який поширюється правовий режим речі. Тобто собака є майном, об'єктом права власності людини, яке остання здійснює відповідно до закону на власний розсуд, незалежно від волі інших осіб.


Проте ч. 5 ст. 319 ЦК зазначається, що власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.


Слід наголосити, що Ваша собака є дуже агресивною, належить до бійцівських порід, чим становить особливу небезпеку, вона може покусати людину, завдати шкоду її здоров'ю, зіпсувати речі людини, завдати їй особистої матеріальної шкоди; може налякати наших малолітніх дітей та інших мешканців будинку, здатна понівечити чи вбити людину або тварину, і за все Ви як господар маєте нести відповідальність. Проте з Ваших дій чітко прослідковується, що Ви навіть не намагаєтеся уникнути подібних ситуацій, собака спокійно розгулює без намордника та повідка, агресивно реагує на інших людей, тому в будь який момент може накинутися на дорослу людину, не кажучи вже про дітей. З Вашого боку ми неодноразово помічали спроби налякати собакою наших дітей та нас, не зрозуміло з яких причин. Вказана ситуація насторожує нас та дає всі підстави вважати, що існує пряма загроза життю та здоров'ю нашої сім'ї.


Згідно зі ст. 1187 ЦК службові собаки (охоронні) та собаки бійцівських порід визнаються джерелом підвищеної небезпеки. Для них передбачений спеціальний правовий режим утримання. Вигул цих собак без намордників вважається неприпустимим.


Окрім цього, Ви як господар несете адміністративну відповідальність, у разі порушення правил утримання собак (що фактично Вами й здійснюється). Так, згідно зі ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення утримання собак у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, чи приведення у громадські місця, чи вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в не відведених для цього місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа вищезгаданих - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.


Таким чином на сьогоднішній день з Вашого боку відбувається грубе порушення чинного законодавства України, і як наслідок здійснення незаконних дій що провокують втручання в особисте життя нашої сім'ї та порушення наших законних прав та інтересів.


На підставі вищезазначеного,


ПРОШУ:


1. Усунути порушення наших законних прав та інтересів, шляхом демонтажу камер відеоспостереження, що встановлені в коридорі на 16-му поверсі будинку № ___ по вулиці М. Закревського у місті Києві.
2. Усунути порушення наших законних прав та інтересів шляхом дотримання правил утримання собак, що передбачені для породи бійцівських собак, до яких і належить Ваша собака.
Вказані порушення просимо усунути потягом 7 днів з дня отримання цієї претензії.
У разі не виконання будь якої з вимог зазначених в претензії, ми змушені будемо звернутися до правоохоронних органів, суду та інших відповідних органів влади з меою примусового усунення систематичного та грубого порушення Вами наших законних прав та інтересів, а також відшкодування моральної та матеріальної шкоди завданої Вами.
______________ " "_____2016 року
______________ " "_____2016 року

Адвокат Майоров Василь. Телефон: 096-243-28-73

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх