Smaller Default Larger

Розлучення через суд: Адвокат по сімейному праву

скачанные файлы 1Не рідко у сімейному житті між подружжям виникають сварки, не порозуміння та образи, що у подальшому призводить до розлучення.
 
Стаття 106 Сімейного Кодексу  передбачає розірвання шлюбу органом ДРАЦСу за заявою чоловіка і дружини, які не мають спільних дітей.
 
Однак, якщо один із подружжя, яке немає дітей, проти розлучення , а також, якщо подружжя має малолітню або неповнолітню дитину, то розірвання шлюбу відбувається виключно через суд.
 
Постає питання до якого суду направити позовну заяву про розірвання шлюбу?
 
Відповідно до ст. 109 Цивільного процесуального Кодексу, позовна заява до фізичної особи подається у суд за зареєстрованим місцем її проживання (простіше за місцем реєстрації особи) або за зареєстрованим місцем її перебування.
 
Статтею  110 Цивільного процесуального Кодексу передбачена можливість пред’явлення позовної заяви про розірвання шлюбу за вибором Позивача. Наприклад, якщо подружжя має малолітню або неповнолітню дитину, яка зареєстрована за місцем проживання Позивача, то позов про розірвання шлюбу можливо пред’явити за місцем проживання Позивача.
 
За подання позову про розлучення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що станом на 01.01.2015 рік складає 243 грн. 60 коп.
 
Однак, ст. 110 Сімейного Кодексу передбачає вимоги, коли позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений до суду. Так, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом 1 року після народження дитини. 
 
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
 
Здається, скласти позовну заяву про розірвання шлюбу немає нічого простішого, адже в мережі інтернет їх велика кількість.
 
 Однак, більшість позовних заяв про розірвання шлюбу, що знаходяться в мережі інтернет, не відповідають вимогам законодавства. Що тягне за собою: відмову у прийнятті позовної заяви до розгляду судом та повернення її Позивачу; чи залишення позову без руху.
 
Крім того, відповідно до ст. 111 Сімейного Кодексу, суд вживає заходи щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам. Тобто, суд робить перерву у судовому засіданні та надає подружжю час на примирення. Перерва може складатися понад один місяць. Все це затягує процес розлучення.
 
Складена позовна заява про розірвання шлюбу спеціалістом буде прийнята швидше судом до розгляду та позбавить від часу для примирення, що прискорить процес розлучення.
 
Адвокат Петраш Світлана проконсультує та відповість на всі ваші питання
тел.: 067-448-57-13  тел.: 044-228-29-96
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

Партнери

1Нотаріус Марина Михайлівна
067-980-54-74

2Арбітражний керуючий
066-725-72-85