Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

До нас звернувся за правовою консультацією клієнт: гаражно-будівельний автокооператив, відносно якого відділ державного архітектурно–будівельного контролю міської ради в результаті проведення позапланової перевірки виніс припис про усунення порушень містобудівного законодавства та постанову про притягнення до відповідальності та накладення штрафу. Перед притягненням до відповідальності органом ДАБК був складений акт про недопущення посадових осіб відділу ДАБК на об'єкт будівництва, підприємство будівельної галузі для виконання покладених на них функцій, а також був складений протокол про ненадання інформації та документів відносно будівельних робіт, а також обєктів будівництва - капітальних споруд, що знаходяться на території гаражно-будівельного кооперативу. Перевірка була ініційована за зверненням департаменту архітектури та містобудування міської ради.
 
                   Korotya ukr
Проаналізувавши документи та надану інформацію була складена правова позиція, яка полягала в тому, що винесені постанова та припис є незаконними виходячи з наступного:
 
В приписі та постанові (а перед цим і в протоколі, який став підставою для винесення постанови) зазначено, що особа зобов'язується надати документи відносно певних об'єктів будівництва, а за ненадання документів особа відповідно притягується до відповідальності. Вимоги та висновки відділу ДАБК не відповідають законодавству, оскікльки законодавство передбачає, що вимоги можуть бути лише про усунення порушень законодавства в сфері містобудування та про зупинення будівельних чи підготовчих робіт, а якщо особа не здійснює жодні будівельні чи підготовчі роботи, то і порушень законодавства в сфері містобудування не може бути. В нашій ситуації жодні будівельні роботи відносно тих чи інших об'єктів не здійснюювалися.
 
Також потрібно зазначити, що земельна ділянка, на якій зареєстровано місцезнаходження кооперативу, належить до комунального фонду майна і не знаходиться у власності чи користуванні кооперативу, а тому територія де знаходиться кооператив не є належним об'єктом перевірки, хоча саме відносно цієї земельної ділянки складені документи органу ДАБК. Також на зазначеній земельній ділянці не міститься будь-яке майно, що належить кооперативу.
 
До того ж кооператив не є суб'єтом правопорушення, оскільки лише субєкти містобудування (замовники будівництва, підрядники будівництва, експертні організації та проектувальники) можуть порушувати законодавство в сфері містобудування та притягатися за це до відповідальності.
 
Також суб'єкта притягнення до відповідальності не ознайомлено з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного направлення на проведення заходу державного контролю. Проведена перевірка та складені в процесі перевірки документи було складено за відсутності представників кооперативу, який притягується до відповідальності, без надання можливості подати пояснения, клопотання, додаткові документи.
 
В повідомленні про проведення позапланової перевірки  не конкретизована дата проведення перевірки, а саме зазначено лише період проведення, а також не зазначений перелік необхідних документів витребовуваних відділом ДАБК для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю.
  
Таким чином, враховуючи викладене можна прийти до висновку, що на момент здійснення позапланової перевірки були відсутні правові підстави для притягнення особи до відповідальності, оскільки ні документального підтвердження використання особою земельної ділянки, ні здійснення особою на вказаній земельній ділянці будівництва не було отримано, а тому притягнення до відповідальності за ненадання особою документів за діяльність, яка не здійснюється суперечить законодавству та нормам права.
 
Правову позицію готував партнер ЮК "Майоров, Нерсесян та партнери", адвокат Коротя Роман.
 

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх