Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Адвокат Киев

Вирішення спорів пов'язаних з розділом спільно нажитого майна подружжя, є головним каменем спотикання у процедурі розірвання шлюбу. Вирішення даного питання в більшості випадків зводиться до судових розглядів.


   У цій статті ми звертаємо увагу на норми законодавства, які дозволяють відстояти Ваше право на майно придбане під час шлюбу.


   Законодавством України передбачено право особистої приватної власності одного з подружжя. Майно, яке є особистою власністю одного з подружжя не підлягає розділу і не враховується при визначенні розміру частин у спільній власності подружжя.


   Відповідно до Сімейним кодексом України до особистої власності одного з подружжя належить майно придбане до шлюбу; майно отримане в дар або в порядку спадкування; майно придбане за особисті кошти; а також житло і земельні ділянки придбані одним з подружжя в порядку приватизації.


   У своїй адвокатській практиці нашій команді не раз доводилося стикатись з ситуаціями коли майно під час шлюбу купувалися за особисті кошти одного з подружжя або за гроші подаровані батьками. Відстояти право на таке майно і не допустити його розділу можливо тільки шляхом звернення до суду з позовом про визнання права власності на майно. Тільки за наявності грамотно складених процесуальних документів та зібраних у справі доказів можна гарантувати рішення на Вашу користь.


   При розподілу спільно нажитого майна слід враховувати , що суд , може відійти від принципу рівності частин, якщо один з подружжя неправомірно розтратив або приховав спільне майно, або не дбав про матеріальне благополуччя родини. Визначення місця проживання дитини та розмір сплачених аліментів, також, може вплинути на рішення суду про визначення розміру частин у спільній сумісній власності подружжя.


Наприклад, відповідно до висновку Верховного суду України, майно, набуте під час спільного проживання, і якщо шлюб не зареєстрований, є спільною сумісною власністю, при умові:


1. Майно придбане внаслідок спільної праці, під яким розуміється спільні та індивідуальні трудові зусилля, унаслідок яких вони одержали доходи, які об’єднані в майбутньому для набуття майна, ведення господарства, побуту та бюджету;


2. Інше не встановлено письмовою угодою між ними;


    Таким чином необхідно встановлювати не тільки факт проживання, а й ті обставини та факти, що спірне майно було придбане внаслідок спільної правці.


    Не варто забувати про те , що договори про відчуження спільного майна повинні укладатись за згодою обох подружжя. Відсутність згоди одного з подружжя на укладення договору може бути підставою для визнання договору недійсним та повернення всього отриманого за даним договором.


    А фізична особа – підприємець має право укладати договори відносно купівлі в комерційних цілях не за рахунок спільних коштів майно без згоди другого подружжя.


    При поділу майна, яке було придбане в кредит, відповідно до висновку Верховного суду України, суд може поділити як майна, так і кредитні зобов’язання одного з подружжя. 


   Наші спеціалісти нададуть Вам повний спектр юридичних послуг, пов'язаних з вирішенням сімейних і цивільних спорів . Ми забезпечимо супровід процедури розірвання шлюбу, а також вирішенні спорів пов'язаних з:


- Визначенням місця проживання дитини;


- Стягнення аліментів;


- Позбавлення батьківських прав;


- Визначенням порядку спілкування з дитиною;


- Розділом майна;


- Визнання шлюбу недійсним;


Ми допоможемо Вам вирішити суперечки з розділом майна придбаного в кредит , домовитися з банками про порядок розділу боргових зобов'язань і відстояти Ваші права у судовому процесі.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх