Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

До нас звернувся клієнт, який здійснив поточний ремонт нежитлових приміщень: перпланування щляхом демонтування перегородок між цими приміщеннями, а його було притягнено до відповідальності за здійснення реконструкції. Була винесена постанова про накладення штрафу за здійснення будівельних робіт без отримання права на виконання таких робіт та реєстрації декларації про готовність до експлуатації, а також був винесений припис про зупинення експлуатації приміщень. Була поставлена мета скасувати зазначені постанову та припис.

 

                              Korotya ukr

Сформована правова позиція по зазначеній ситуації полягала в наступному:

Як вже зазначалося наш клієнт здійснював ремонт нежитлових приміщень: у підвальному поверсі демонтовано санвузли та перегородки/стіни і всі ці приміщення об'єднані в одне. Також по фасаду житлового будинку зі сторони двору прокладено повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень. Зараз ці приміщення експлуатуються як заклад громадського харчування. Потрібно зазначити, що вказані дії не можуть характеризуватися як реконструкція, а тому отримання документів, що надають право виконувати будівельні роботи (реконструкцію) та отримання документів, що надають право експлуатувати приміщення не є необхідним. В даному випадку здійснювалося саме перепланування нерухомого майна, на що отримання дозвільних документів не є необхідним. Але потрібно зазначити, що чинне законодавство не містить визначення перепланування нежитлових приміщень, але натомість в законодавстві міститься визначення перепланування житлових приміщень і в даному випадку потрібно провести аналогію закону.

Відповідно до правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76,  до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Потрібно зазначити, що відповідно інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 №127 для громадських та виробничих будівель (приміщень) до самочинного будівництва не належать, зокрема: перепланування, пов'язані зі зміною загальної, основної та допоміжної площі за рахунок демонтування та влаштування перегородок (без порушення несучих конструкцій); збільшення або зменшення площі за рахунок демонтування чи влаштування перегородок (без порушення несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок), комор, утеплення і оздоблення стін; збільшення або зменшення площі за рахунок демонтування печей, грубок, камінів (без перекривання вентиляційних шахт, димоходів); зведення на земельній ділянці тимчасових господарських будівель та споруд, навісів, альтанок, тамбурів, терас, веранд, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, воріт, хвірток, відкритих басейнів та із накриттям полегшеної конструкції, погребів, ґанків тощо; зміна призначень невиробничих приміщень; улаштування чи закриття віконних або дверних прорізів у внутрішніх не капітальних стінах; перестановка обладнання в межах призначення приміщень; влаштування допоміжних приміщень санвузлів, душових, ванних; заміна матеріалу частини стін без збільшення розміру фундаменту; засклення балконів і лоджій, крім будинків, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Отже, виконані роботи щодо знесення/демонтажу перегородок та збільшення за рахунок цього підвального приміщення не його реконструкцією, а тому не потребує отримання права на виконання будівельних робіт.

Що стосується прокладення по фасаду житлового будинку зі сторони двору повітропроводу витяжної вентиляції вбудованих приміщень, то потрібно зазначити, що ці роботи були виконані не нашим клієнтом, а попередніми власниками, що  підтверджується  актом робочої комісії про прийом в експлуатацію закінченої  будівництвом  споруди. З зазначеного акта вбачається, що при виконанні будівельних робіт було виконано електромонтажні роботи та роботи з приточно-витяжної вентиляції та кондиціювання.

Більш детально про те як себе вести з контролюючим архітектурно-будівельним органом, ви можете дізнатися за цим посиланням.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх