Для отримання юридичної консультації з приводу аналогічної справи, 

ви можете звернутись до наших адвокатів за тел.. 063-595-87-10

Юридична компанія "Майоров, Нерсесян та партнери"

Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. – для запитань та документів. 

Проблема власності у чоловіка ті жінки виникає як до шлюбу, так і під час шлюбу, і до того, як припинилися шлюбні відносин. Часто виникають конфлікти на підставі що є "моє", а що "спільне", і як воно ділиться?


Для того, щоб не виникали подібні ситуації або були вирішені безболісно для Вас, необхідно звертатися до професійного адвоката, який допоможе Вам, зберігаючи Ваші приватні таємниці.


Що таке особиста власність?


Ретельно ці положення подані в ст. 57 СКУ, і можна проаналізувати дане положення, як захистити і довести особисту власність.
Якщо справа доходить до суду, відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України, кожна сторона повинна в суді довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.


Отже, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:


1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; (за таких підстав повинно бути у однієї зі сторін документ на право власності, який доведе, що це майно мало місце до шлюбу).


2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; (повинен на руках бути нотаріальний договір дарування, або заповіт, де один з подружжя спадкоємець за законом або за заповітом).


3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. (завжди це доводиться довідкою про доходи, або випискою з банку).


4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації.


5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки (копія документів щодо права власності на земельний пай, ділянку).


Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.


Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги. (при цьому важливо подати наказ про нагородження, витяги з трудової книжки).


Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.


Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми.


Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (якщо в судовому порядку було встановлено режим сепарації).


Отже, режим придбання цього майна повинна сторона довести документами, доказами свідків, рахунками, щодо її придбання.
Спільна власність подружжя


У відповідності до Глави 8 СКУ (ст.ст. 60-71) майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини самостійного заробітку. Спільна власність вважається від дати реєстрації шлюбу. Але це може стосуватися і фактичних шлюбних відносин, якщо в судовому порядку буде доведено, що пара вела спільне господарство.


Вважається, що кожна річ набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Отже, сумісною власністю є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, меблі, побутова техніка, інші доходи, одержані одним із подружжя і внесені до сімейного бюджету або внесені на його особистий рахунок у банківську установу.


Відповідно до положень ч. 1 ст. 65 СК України дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою. Якщо один із подружжя самовільно витрачає кошти не в інтересах сім'ї, або зневажаючи чоловіка або дружину, цей момент також можна оскаржити в суді.


Н. Безсмертна, кандидат юридичних наук, в статті " Власність подружжя: проблема правового регулювання та практики застосування", зазначила, що "Особливості здійснення права власності подружжя на роздільне майно передбачено ст. 59 Сімейного кодексу України. Той з подружжя, хто є власником майна, визначає режим володіння та користування ним. Це означає, що він здійснює будь-які фактичні та юридичні дії щодо реалізації правомочностей володіння та користування: управляє майном, несе тягар утримання такого майна...". Як правило, саме ця позиція може бути в суді предметом спору щодо користування майном, і визначити, хто є його власником.


Щодо весільних подарунків. У таких випадках сторони можуть укласти шлюбний договір. В ньому можуть вказати деякі моменти роздільності, якщо бажає одна із сторін, які речі будуть спільними, а які окремі будуть належати чоловіку або дружині.


Слід знати, якщо подарунки під час весілля будуть даруватися, вони вже є спільним майном подружжя, і лише через суд можна бути їх поділити. Сторони шлюбного договору можуть прописати режим користування майна, його, або можливість його придбання, або можливість накопичення капіталу.


Особистий подарунок


Інколи виникають ситуації, коли від щедрості один із подружжя дарує іншому майно, а згодом турбує питання: а чи можу я повернути речі назад, якщо ми посваримося? У такому випадку, якщо інша сторона із задоволенням прийняла подарунок, виникають обставини, пов'язані з договором дарування: він направлений на безповоротне припинення права власності у дарувальника і виникнення права власності у обдарованої особи, при цьому обдаровуваний набуває право на майно, якого раніше у нього не було. Це означає, що це вже не ваша власність і не може бути повернута.


Як ділиться майно при розлученні?


Майно ділиться між подружжям в натурі і якщо вони не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей, та інші обставини, що мають істотне значення. Згідно Пленуму Верховного Суду України у Постанові №11 від 21.12.2007 "Про практику застосування судами законодавства про розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ майна подружжя", до складу майна, що підлягає поділу включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.


Як правило, предметом спору може бути те майно, яке було придбане під час шлюбу, при цьому важливо для суду пред'явити товарні чеки, щоб довести вартість придбаного майна. Якщо майно придбано спільно, скажімо, з зарплати чоловік та жінки відкладалась певна сума, щоб придбати речі, це майно, відповідно рішення суду, ділиться на частки. Це стосується і нерухомого майна. Принцип поділу такий: якщо ж будинок або квартира приватизовані, даровані, або отримані у спадок, - це власність чоловіка або жінки і вона не ділиться. А якщо придбано це на спільні кошти (і це також необхідно довести), майно проходить експертну оцінку, продається і на цю родину діляться грошові кошти.


Але в будь-кому складному випадку, звертайтеся до професійного адвокату, який завжди захистить Ваші інтереси від неправомірних дій іншого подружжя та зробить все на Вашу користь.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх