У вересні 2015 року до нас звернувся Автогаражний кооператив "ЕКСКАВАТОРНИК" з проханням допомогти зупинити свавілля службових осіб ДПІ у Святошинському районі м. Києва, які чинять перешкоди у внесені кооперативу до Реєстру неприбуткових організацій, допомогти внесені кооператив до Реєстру та отримати про це відповідне Рішення.
РОЗ'ЯСНЕННЯ СПРАВИ
17 липня 2015 року ЗУ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" розширено перелік підприємств неприбуткових організацій. Відповідно до переліку кооперативи, будь-то садові, гаражні тощо, отримали можливість зареєструватись як неприбуткові організації.
У вересні 2015 року Автогаражний кооператив "ЕКСКАВАТОРНИК" звернувся до ДПІ у Святошинському районі із заявою про взяття на облік як неприбуткову організацію. До заяви були подані всі необхідні документи. Однак, через місяцm Автогаражний кооператив "ЕКСКАВАТОРНИК" отримав Лист ДПІ у Святошинському районі про надання інформації у якому зазначено, що АГК "ЕКСКАВАТОРНИК" не підлягає внесенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій, оскільки, кооперативи не відносяться до неприбуткових організацій.
Згідно п. 4 розділу 2 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України №37 від 24.01.2013 року, за результатами розгляду заяви, установчих документів територіальним органом ДПС нижчого рівня за місцезнаходженням неприбуткової установи та організації приймається рішення про:
- внесення, повторне внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру;
- відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру;
Рішення за формою, згідно з додатком 2 до цього Положення готується у двох примірниках - перший надається неприбутковій установі або організації, а другий залишається в територіальному органі ДПС нижчого рівня.
Простіше кажучи, розглянувши документи Автогаражного кооперативу "ЕКСКАВАТОРНИК" ДПІ у Святошинському районі мав надати кооперативу Рішення про внесення або про відмову у внесенні його до Реєстру неприбуткових організацій. У разі відмови у внесенні до Реєстру неприбуткових організацій, Рішення можливо оскаржити до суду.
Однак, Лист про надання інформації, отриманий замість Рішення, не можливо оскаржити у суді.
Такими діями, службові особи ДПІ у Святошинському районі чинили перешкоди Автогаражному кооперативу "ЕКСКАВАТОРНИК" у внесені кооперативу до Реєстру неприбуткових організацій та можливості звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.
Завдяки діям адвоката ЮК "Майоров, Нерсесян та партнери" Петраш Світлани Анатоліївни, Автогаражний кооператив "ЕКСКАВАТОРНИК" внесено до Реєстру неприбуткових організацій, отримано про це Рішення та притягнуто винних осіб ДПІ у Святошинському районі, які чинили перешкоди у реєстрації, до відповідальності.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх