Звичайна ситуація Ви позичаєте гроші ― вам їх повертають.
Проте останнім часом, доволі часто доводиться зіштовхуватися з недобросовісними позичальниками, які з певних причин вчасно не повертають борг, ухиляються або ж навіть переховуються від Вас.
Як правило, Ви намагаєтеся все вирішити самотужки, переоцінюєте власні можливості і починаєте "вибивати " гроші з боржника, "на емоціях" навіть застосувати силу до нечесного позичальника. Такі дії м'яко кажу не підуть Вам на користь і для того, щоб в майбутньому уникнути типових помилок та убезпечити себе від шахрайських дій, пропонуємо Вам поради юристів ТОВ "ЮК "Майоров, Нерсесян та партнери".
Для початку Ви повинні чітко усвідомити, що позика грошей обов'язково повинна бути підтверджена документально, покази свідків в цьому випадку не беруться до уваги і не є доказом у підтвердженні передачі Вами грошей боржнику. При цьому, під документальним підтвердженням розуміється не лише укладання договору позики а й належно оформлена розписка, яка підтверджує факт передачі грошей боржнику.
Частина 2 ст. 1047 Цивільного кодексу України чітко вказує, що на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Таким чином належним чином оформлена розписка надає Вам можливість повністю захистити свої права та інтереси від зловмисних дій позичальника.
Що стосується самої розписки, то вона повинна відповідати встановленим вимогам. Насамперед розписка повинна бути власноручно написана боржником, а не надрукована, в ній максимально детально, повинно бути зазначено коли саме, за яких обставин, хто і в кого отримує грошові кошти (повністю необхідно прописати прізвище, ім'я та по-батькові обох сторін, дати народження, місце реєстрації та фактичне місце проживання, засоби зв'язку, паспортні дані та ідентифікаційний код), місце передачі грошових коштів.
Обов'язково умовою є чітко вказана сума боргу.
В розписці боржник повинен чітко прописати словами, що він "зобов'язується " повернути суму, тут ви прописом вказуєте яку саме і чого (мається на увазі валюта боргу, оскільки долар є в США та Канаді) і найголовніше вказуєте ― дату повернення грошей, адже зрозуміло, що без неї ви будете повертати свій борг безкінечно.
Сюди ж варто прописати проценти та штрафні санкції, які будуть застосовуватися до боржника, якщо він вчасно не повертатиме борг.
Зуважимо, що Позикодавець зберігає розписку до моменту повного повернення коштів.
Також, у разі часткового чи повного повернення грошей необхідно написати, ще одну розписку про вже повернення коштів або ж зробити відповідний напис на первісній розписці.
Підсумовуючи, ще раз наголошуємо про необхідність належного оформлення позики грошових коштів для того, аби в майбутньому вберегти себе та свої гроші від складнощів пов'язаних з поверненням боргу.

Статтю підготувала молодший партнер юридичної компанії "Майоров, Нерсесян та партнери" Анна Шворак.

Для більш розгорнутої консультації Ви можете звернутися за номером телефону: 099-48-03-974
********************************
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
тел. 044-228-29-96 (з 10:00 до 18:00)
тел. 063-595-87-10
Skype: mayorovgroup

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх