Одним з найбільш поширених питаннь про необхідність (чи відсутність такої) укладення договорів з робочим органом і відповідно внесення плати у міську казну за користування місцем для розміщення зовнішньої реклами на фасаді будинку, будучи при цьому власником приміщення.
Виходячи з того, що якщо приміщення належить вам на праві приватної власності, то ніяких договорів з Головним управлінням з питань реклами при Київській міській державній адміністрації укладати не потрібно, і вже тим більше, немає підстав для перерахування відповідної плати в міську скарбницю, як оплату за розміщення реклами.
Разом з тим, відповідаючи на це питання, перш за все потрібно виходити не з правового статусу поняття "приміщення", а з правового статусу поняття "будинок", на зовнішній частині якого оператор зовнішньої реклами бажає розмістити рекламну вивіску. Розглянемо цю ситуацію на прикладі сформованої судової практики.
Отже, суть спірного питання полягає в необхідності (або відсутності такої) внесення плати за розміщення рекламної вивіски в магазині, що належить на правах власності розповсюджувачу реклами, який вважає, що підстави для цього відсутні. Обґрунтовує він це тим, що магазин, так само як і рекламна вивіска, належить йому на праві власності, а тому робочий орган, зобов'язуючи укладати договір на право тимчасового користування місцем для розміщення зовнішньої реклами, вводить його, власника магазину, в оману.
Відповідно до умов укладеного договору, його предметом є надання робочим органом розповсюджувачу зовнішньої реклами права користування місцем для розміщення рекламної вивіски на підставі погодженої в установленому порядку дозвільної документації, а розповсюджувач реклами використовує надане місце за цільовим призначенням для розміщення зовнішньої реклами.
Разом з тим приміщення, на якому знаходиться рекламна вивіска, належить розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі правочину, згідно з яким останнім придбані нежитлові приміщення.

Однак погодитися з доводами розповсюджувача зовнішньої реклами не можна. І ось чому ...
Статтею 1 ЗУ "Про рекламу" зазначено, що зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць та доріг. Відповідно до приписів статті 16 зазначеного Закону, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад у порядку, встановленому цими органами на підставі Типових правил, затверджених КМУ. Зовнішня реклама розміщується за згодою власників нерухомості.
Аналогічна за змістом норма міститься і в пункті 4 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, згідно з яким на територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектури функціонально планувальних, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій. Пунктом 2 Правил передбачено, що дозвіл - це документ встановленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний термін і в певному місці.
На підставі протокольного рішення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації (КМДА)) розповсюджувачем зовнішньої реклами отримано дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами - рекламної вивіски.
Порядок розміщення зовнішньої реклами в м.Києві регулює правовідносини між виконавчим органом Київської міської ради (КМДА) і фізичними та юридичними особами, незалежно від форми власності тавідомчої підпорядкованості, які виникають в процесі розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території м Києва, і визначає порядок надання дозволів на її розміщення.
В силу згаданого порядку під договором на право тимчасового користування місцем для розміщення рекламного засобу, що перебуває в комунальній власності м Києва, розуміють тристоронній договір, сторонами якого є: розповсюджувач реклами, робочий орган, КП "Київреклама". Договір на право тимчасового користування місцем для розміщення зовнішньої реклами, що перебуває в комунальній власності м Києва, реєструється робочим органом. Перелік об'єктів комунальної власності міста затверджено рішенням Київської міської ради № 208/1642 від 21 грудня 2001 року (додатки № 1-12).
Як з'ясувалося, в аналізованому нами судовій справі будинок, в якому розповсюджувач зовнішньої реклами володіє приміщенням на правах приватної власності, відноситься до комунальної власності Києва. Балансоутримувачем цього будинку є комунальне підприємство по утриманню житлового господарства, яке визначає також витрати на його утримання, у тому числі пов'язані з утриманням зовнішніх поверхонь будинку, на якому розповсюджувач зовнішньої реклами розмістив рекламну вивіску.
Таким чином, перебування у приватній власності розповсюджувача зовнішньої реклами частини приміщення будинку, що знаходиться у комунальній власності міста, при розміщенні їм зовнішньої реклами на поверхні будинку не може бути підставою для не укладення з робочим органом, КП"Київреклама" відповідного договору та несплати коштів згідно з таким договором.
З урахуванням викладеного напрошується висновок про те, що якщо будинок належить до комунальної власності міста, його районів, відповідно до вимог робочого органу при розміщенні зовнішньої реклами на поверхні такого будинку при укладенні договору та внесення по ньому плати є законним. В іншому випадку, тобто якщо будинок, на зовнішній частині якого розміщується зовнішня реклама, є державною чи приватною власністю, договір укладатється з робочим органом не потрібно, відповідно не має підстав для внесення розповсюджувачем зовнішньої реклами відповідної плати.
Отримання дозволу на рекламу!
Підготовка документів для дозволу на зовнішню рекламу!
Погодження документів, необхідних для розміщення реклами!

Для більш детальної інформації звертайтесь до старшого юриста Ткаченко Анни тел. 067-508-58-59 абозробити запит: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Юридична компанія "Майоров, Нерсесян та партнери"
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
тел. 044-228-29-96 (з 10:00 до 18:00)
Skype: mayorovgroup

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх