Покупцям нерухомості на стадії будівництва багатоквартирного дому необхідно перевіряти наявність дозволів на будівництво та в сукупності перевіряти інші документи в тому числі і договори купівлі-продажу майнових прав на нерухомість або облігацій, які забезпечують перехід прав на нерухомість в майбутньому.
Що необхідно знати при купівлі квартири у недобудові:
1.  Необхідно заздалегідь звертатись до Держбудінспекції для перевірки у забудовника дозволів. Це можна перевірити шляхом звернення за консультацією до Держархбудінспекції або через Реєстр дозвілних документів, доступ до якого відкритий.
Саме з відсутності дозвільної документації була вилучена будівельна техніка та зупинено будівництво житлових комплексів "Перлина Троєщини", "Сосновий бір", "Східні ворота" та "Мозаїка".
2.  Необхідно уважно читати систему договорів купівлі-продажу майнових прав. Справа в тому, що є різні законні схеми фінансування будівництва (облігації, деревативи, ПІФ, ФОН, ФФБ, прямий продаж майнових прав), кожна з яких має свої особливості.
3.  Необхідно звернути увагу, що будівництво будинків часто будується з дольовою участю інвестора та власника земельної ділянки. Наприклад, інвестор фінансує проект, а власник бере участь в проекті земельною ділянкою, відповідно і розподіл квартир приблизно 80% на 20%. Для купівлі квартири, необхідно впевнитись, що відповідно до договору про дольову участь в будівництві, майнові права дійсно належать продавцю.
Не можна на 100% гарантувати, що інвестор, в кінцевому рахунку, стане власником житла, оскільки головним ризиком залишаєть питання будівництва та введення в експлуатацію. Тому, ми рекомендуємо здійснювати покупку нерухомості на етапах найбільш близьких до моменту отримання правовстановлюючих документів або напряму у забудовників, або у відповідних фінансових установ зі сталою репутацією на ринку.
Юристи Компанії мають багаторічний досвід в сфері нерухомості, протягом яких було укладено більше 210 успішних угод, зокрема Майоров Василь з 2008 по 2014 рік супроводжував під ключ будівництво багатоповерхового будинку на 112 квартир. Крім цього, ми маємо значний досвід купівлі іпотечних квартир при згоді банку.

Партнер, адвокат, к.ю.н.
Майоров Василь
Юридична компанія "Майоров, Нерсесян та партнери"
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
тел. 044-228-29-96 (з 10:00 до 18:00)
тел (VIBER) 063-595-87-10
Skype: mayorovgroup

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх