Мораторій на нарахування пені та штрафів за договорами позики та кредитними Договорами на час проведення АТО (форс-мажорні обставини)
ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який вступив в силу 15.10.2014 року і який втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції. Даний Закон включає в себе фундаментальні положення, що впливають на підприємства в зоні антитерористичних операцій (форс-мажорні обставини). Одне з яких стосується податкових пільг суб'єктам господарювання в зоні АТО у зв'язку з форс-мажорними обставинами.
По-перше, Законом на час проведення антитерористичної операції, юридичні особи звільнені від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності та орендної плати.
По-друге, всі платники єдиного соціального внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території АТО, звільняються від обов'язків щодо нарахування, обчислення та сплати ЄСВ, а також подання податкової звітності. Відповідальність та штрафні санкції до закінчення АТО не застосовуються. Недоїмка по ЄСВ у платників із зони АТО визнається безнадійною і підлягає списанню.
Також суб'єкти господарювання у АТО звільняються від відповідальності за недотримання термінів подання фінансової звітності.
В разі, якщо органами державної фіскальної служби ігноруюся вищезазначені положення, суб'єктам господарювання рекомендується, як самою податковою, так і юристами отримувати Сертифікат про форс-мажорні обставини, оскільки тільки так або через суд, можливо перерахувати податки, що незаконно були нараховані, або оскаржувати податкові вимоги в судовому засіданні, але і сама податкова не в захваті від судових засідань і тому самі зазначаються о необхідності такого сертифікату, з метою не списання, а перерахунку боргу чи самого податку чи вже штрафів або пені чи разом все,оскільки механізм списання податкового боргу вони не можуть використовувати, без зазначення підстав.
Щодо ведення мораторію на нарахування пені та штрафів на суму заборгованості за кредитними зобов'язаннями у зв'язку з форс-мажорними обставинами.
Законом вводиться мораторій на нарахування пені та/або штрафів за кредитними договорами та договорами позики на період проведення АТО. Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов'язані скасувати пеню та/або штрафи, нараховані за кредитними договорами та договорами позики в період проведення антитерористичної операції у зв'язку з форс-мажорними обставинами.
Встановлено, що протягом дії цього Закону, іпотекодержатель не зможе набути право власності на предмет іпотеки, продати предмет іпотеки, виселити мешканців з житлових приміщень, переданих в іпотеку на підставі судового рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки, реалізувати предмет іпотеки на прилюдних торгах, якщо предмет іпотеки знаходиться на території АТО і належить громадянам України (у тому числі фізичним особам - підприємцям) та юридичним особам - суб'єктам малого та середнього підприємництва.
Встановлюється, що обставини непереборної сили (форс-мажори) на території АТО є підставою для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, а підтвердити такі обставини можна тільки сертифікатом Торгово-промислової палати України.
Спрощено порядок отримання таких сертифікатів, які видаються Торгово-промислова палата України та уповноважені ним регіональні торгово-промислові палати протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю. При цьому для суб'єктів малого підприємництва такі сертифікати є безкоштовними.
Наша компанія допоможе швидко отримати сертифікат про форс-мажорні обставини в зоні АТО.

Для більш детальної інформації звертайтесь до партнера компанії та старшого юриста, Ткаченко Анни Андріївни за тел. 067-508-58-59 або зробити запит: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх