Ухилення від сплати податків (принципи доказування товарності операцій): Податковий адвокат
Оскарження ППР Якщо ДПІ вважає торгові операції фіктивними, основна схема захисту полягає у наступному:
1. Cудова практика, зокрема позиція ВАСУ лежить у площині доказування того, що операції носять реальний характер, зокрема аналізується саме господарські операції (доктрина реальності господарських операцій), оскільки активи не можуть переміщуватись самі по собі. Наприклад, встановлення судом, що юр. особа, купила РЕАЛЬНИЙ товар не в тієї особи (інший постачальник) — це різновид нетоварної операції. Навіть при наявності кримінальної справи, необхідно встановити, а чи саме ці угоди були нетоварні? Необхідно встановити, а які саме обставини встановлені в кримінальній справі?
2. Доктрина ділової мети, як спосіб доказування товарності операцій полягає в тому, що мета операції — це збільшення або збереження вартості активів, або створення умов для отримання прибутку (продаж товару зі знижкою для отримання частки ринку). У випадку купівлі товару через зайву ланку, то в цьому разі, додатковими джерелами доказів є показання свідків та аналіз ринку.
3.Презумпція добросовісності платника податків полягає в тому, що він не повинен контролювати своїх контрагентів, а негативні наслідки для юридичної особи настають тоді, коли буде доведено утягнутість юридичної особи в ланку дій, направлених на ухилення від сплати податків.
4. Автономія норм податкового законодавства полягає в тому, що недотримання інших норм законодавства (порушення будівельних норм, відсутність ліцензії, тощо), крім податкових, не означає, що операція не товарна, оскільки послуга надана та спожита.
5. Якщо пройшла перевірка, склали акт без податкового-повідомлення рішення, то АКТ — це лише юридична думка органу ДПІ, не більше і його оскаржувати не потрібно.
6. При проведенні перевірки, у ДПІ відсутні повноваження та не належить до її компетенції аналіз технічної схеми виробництва, тобто, наприклад питання скільки підприємство витратило газу з віднесенням його на витрати, на виробництва продукції, навіть, якщо є затверджені стандарти в цій галузі, лежить поза компетенції ДПІ. Звісно без судової експертизи не обійтись.
Крім цього, пропонуємо наступні послуги:
- розробка комлексноі протидії правоохороним органам. Відповідно до ЗУ “Про оперативну розшукову діяльність” та глави 21 КПКУ (негласні слідчі (розшукові) дії) є комплекс заходів направлених на таємне збирання та подальше використання вказаної інформації (звуко-, відео- спостереження), з приводу фіктивності операцій, про що ви дізнаєтесь, коли буде вже пізно.
- супроводження директора, головного бухгалтера на допитах, супроводження свідків на дачу пояснень.
- якщо одна з ланків контрагентів виявилась "ЯМА".
- справу закрили, а правохоронні органи копають.
- скарги та запити на слідчого в прокуратуру.
- консультування по 205 (фіктивне підприємство), 212(ухилення від оподаткування),190 ,191,358 ККУ.
- якщо ваш контрагент визнав, що вів фіктивну діяльність, схеми захисту.- захист від ДПІ щодо визнання договорів недійсними та фіктивними.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх