Не рідко багато директорів, які мінімізували свої податкові зобов`язання притягують до відповідальності за фіктивне підприємництво. Відповідно до ст. 205 КК, фіктивне підприємництво - це створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юросіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.
Вказана стаття використовується слідчими, як важель на бізнес та для перевірки контрагентів, в тому числі з метою збагачення та отримання інформації.
Вказана ст. 205 КК відноситься до підслідності слідчих органів, які здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства. Вказаний склад злочину є обмежений та формалізований, оскільки склад злочину ст.. 205 ККУ ставиться в залежність від іншого злочину, оскільки вказана стаття самостійно не може бути інкримінована
Слід зазначити, що на даний момент відповідальність за даною статтею являє собою виключно грошовий штраф у визначених розмірах (від 2 до 5 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Щодо судової практики, то в даний час діє постанова Пленуму ВСУ від 25.04.2003 року № 3 "Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності", яким зобов'язані керуватися суди, але вказана Постанова є застарілою з приводу застосування статті 205 ККУ.
Для судів, вирок в кримінальній справі є обов'язковими для адміністративного суду
З приводу спеціальної конфіскації
Одним з нововведень кримінального законодавства, яке викликає найбільший інтерес з боку юристів, є спеціальна конфіскація, яка покликана повернути на користь держави вкрадені гроші.
В 2013 році набув чинності Закон, яким до Кримінального кодексу введено поняття спеціальна конфіскація - примусове і безоплатне вилучення за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна за умови вчинення злочинів, в яких фігурувала неправомірна вигода (тобто хабар ).
Для уникнення спеціальної конфіскації, особи оформляють майно на третіх осіб в тому числі і родичів, але спеціальна конфіскація застосовується і на майно, яке передано третім особам, але необхідно звернути увагу на те, що закон захищає добросовісного набувача, при цмові, що він не знав, що до нього перейшло майно в результаті злочину.
Таким чином, конструкція, при якої особа не знала про походження майна повинна унеможливити застосування спеціальної конфіскації. Але вказану конструкцію необхідно підкріпити позиковими відносинами, для того, щоб доводити, що майно перейшло в результаті отриманих коштів в борг.
Таким чином, щоб убезпечити майно від конфіскації та стягнення, необхідно заздалегідь завести ваше майно в іпотеку афілійованого кредитору.
Що дасть заведення майна в іпотеку:
1.Контроль такого майна;
2.Неможливість стягнення за борги третіх осіб;
3.Легалізація та пояснення походження грошових коштів, адже всі кошти будуть позикові;
4.Переоформлення майна за допомогою позасудового порядку стягнення;
5.Аргументи на користь недоцільності конфіскації або спеціальної конфіскації;
6.Юридичні підстави та можливість зняття арешту, мотивуючи це ЗУ "Про іпотеку";
7.Отримання коштів іпотекодержателем при реалізації майна на публічних торгах;
За словами Андрія Сидоренка, адвоката, інститут спеціальної конфіскації носить не стільки революційний, скільки еволюційний характер, адже істотні зміни відбулися лише в частині арешту майна. До травня 2014 року законодавством було передбачено, що спеціальна конфіскація застосовується лише у 9 складах злочинів. З листопада 2015 року, після внесення останніх змін число таких складів злочинів зросла до 70. Адвокат упевнений, що реалізація спецконфіскаціі спричинить новий непередбачуваний виток судової практики, яка торкнеться питання критеріїв застосування спецконфіскаціі щодо майна третіх осіб.
При розробці законодавчих нововведень про спеціальну конфіскацію законодавець як зазвичай напортачил, забувши, як про нормах Конституції, так і про стандарти юридичної науки - упевнений адвокат Микола Сірий. Зокрема, мова йде про закріплених законодавцем підставах для застосування спеціальної конфіскації. На думку Миколи Сірого не може бути юридичною підставою можливість щось використовувати в майбутньому. Підстава - це конкретне фактичне обставина, наприклад, показання свідка чи речові докази, які дають підстави для обмежувальних дій.
Якщо законодавець вводить щось подібне, що знаходиться на стику двох предметів - цивільного і кримінального права, необхідно бути гранично обережним, інакше ви розмивається чіткі правові форми, а нові законодавчі терміни набувають цілу палітру відтінків і можуть трактуватися судом абсолютно непередбачувано.
Адвокат упевнений, що ми повинні вдосконалювати своє законодавство з чітким розумінням і холодним розумом. "Суспільству пропонують вирішити глобальні проблеми спеціальними правовими засобами. Але спочатку необхідно привести в порядок економічне життя. Ми ж, навпаки, сьогодні намагаємося спеціальними засобами вирішити такі проблеми, як відновлення Донбасу. Але цей підхід неадекватний, і ми повинні це зрозуміти "- підсумував Микола Сірий.
Адвокати Юридичної компанії "Майоров, Нерсесян та партнери" пропонують наступні послуги та консультації:
1. Як ввести зобов'язальний елемент, для уникнення спеціальної конфіскації та пояснення походження майна, в тому числі грошових коштів;
2. Що означає і як зробити, щоб власник майна, яке підлягає спеціальної конфіскації був добросовісним набувачем;
3. як необхідно оформити майно, щоб воно, при певних обставинах, підлягало поверненню законному власнику, а не в доход держави в результаті застосування спеціальної конфіскації;
4. Що означає "злочин з необережності", як підстава не застосування спеціальної конфіскації;
5. Чому для НАБУ та в суді введення зобов'язального елементу унеможливіть процедуру арешту;
6. Як зняти арешт з майна, накладеного в порядку застосування спеціальної конфіскації, використовуючи штучно введений зобов'язальний елемент;
7. Як контролювати майна, навіть після накладення арешту;
8. Переоформлення майна за допомогою позасудового механізму.

Приблизно 83% клієнтів, перед тим як замовити юридичну послугу бажають отримати відповіді на ряд питань. Ми можемо дати відповідь на всі ваші питання:

Майоров Василь адвокат, к.ю.н. – 063-595-87-10
Армен Нерсесян адвокат, к.ю.н. - 063-181-43-21
Як ми працюємо:
1.Зустріч з клієнтом;
2.Аналіз та обговорення ситуації;
3.Пропонування варіанти вирішення проблеми;
4.Відповідь на питання клієнта;
5.Підписання договору.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх