Проводячи дослідження сфери нерухомості можна визначити досить очікувану ситуацію. У зв'язку з великими забудовами збільшилися обсяги проблемного житла і недобудов. Зараз в Україні їх більше сотні. З цього виходить, що люди, що чекають своєї черги роками так і не заселилися в ці приміщення, і таких людей тисячі. У цій статті ми розглянемо кілька найважливіших чинників, які допоможуть відсіяти Вам збиткові і свідомо проблемні об'єкти від привабливих.
Першим і найпростішим кроком, який варто зробити - це, звичайно ж аналіз мережі інтернет. Витратьте трохи часу і переконайтеся, що бажане житло не перебуває в переліках проблемних забудов. Таку інформацію містить достатню кількість ресурсів, наприклад - портал асоціації інвесторів, що постраждали, дає необхідні відомості про будівництвах з проблемами а так само про забудовників, що встигли раніше підмочити свою репутацію. На багатьох сайтах, де міститься інформація про продаж, покупку і моніторинг забудов, нерідко позначають червоним ділянки, що мають проблеми з пакетом документів у комплексів, що знаходяться на стадії будівництва. Також можна при бажанні знайти і інформацію про проблеми, виявлених на інших етапах тим самим - знизити ризик. Однак, для повного спокою цього не достатньо. Не існує єдиного вірного методу визначення чесності забудовника.
На даним момент є ціла група засобів інформації, які надають відомості про нові забудови і публікують її у вільному доступі. Взяти, приміром, ресурс Address.ua, який проводить контроль нових забудов, або сайт ЛУН.ua, який придбав цікаву функцію моніторингу забудовників за допомогою фотозвітів. Щодня сайт надає контрольні фотознімки будівництв, що ведуться і це дозволяє спостерігати за будівництвом в хронологічній послідовності, і грунтуючись на його просуванні - робити свої висновки.
Звести свої ризики до мінімуму можна так само і іншими шляхами.
• Можна звернутися до ріелторів, які здатні провести аудит в рамках своїх повноважень на ринку нерухомості.
• Не зайвими будуть і поради юриста, який зможе кваліфіковано підготувати дані про компанію, яка проводить забудову, провести аналіз партнерства і сукупності організацій фінансового характеру, які обслуговують будівництво.
Гарантувати 100% відсутність ризиків можна лише якщо Ви купуєте квартиру в будинку, який вже повністю зданий в експлуатацію, однак таке житло буде на порядок дорожче, ніж при вкладі на ранніх етапах будівництва. Щоб проаналізувати ризик і повністю перевірити компанію - дешевше буде замовити консультацію у юриста. Таким чином, витративши 300 - 800 умовних одиниць, Ви можете за короткий термін розвіяти всю завісу таємниць навколо забудовника і підшукати собі житло.
Завжди необхідно аналізувати доступні факти для прийняття вірного рішення. Потрібно оцінити причини зупинки будівництва, уявити, що призвело до такого результату. Візьміть кількість житла, введеного в експлуатацію і зіставте з кількістю започаткованих будівництв у забудовника. Чи є ситуація повністю прозорою для Вас, чи відповідає динаміка будівництва прогнозам? Так само непереоценімо корисними буде пошук згадок про компанії, її засновників і директорів в засобах масової інформації. Це закріпить у Вашому уявленні повну картину репутації компанії. Також, не обходьте стороною інформацію про судові прецеденти, в яких брала участі компанія - мабуть, одна з найважливіших складових благонадійності репутації.
Тепер давайте розберемося з питаннями, які можна поставити забудовнику.
Припустимо, ви вже прийняли рішення щодо комплексу, переконалися в тому, що він розвивається, завдяки фотозвіту, і готові йти на контакт із забудовником.
Перше, що повинно Вас стурбувати - це приналежність і призначення земельної ділянки, на якій розташована будівля. Переконайтеся, що у забудовника є вся необхідна документація, дозвіл будувати на цій ділянці. Чи міститься в пакеті документів акт на право власності, або на який термін укладено договір оренди. Важливим питанням також є функціональна складова ділянки - для чого вона призначениа. Якщо ж Ви купуєте квартиру, а за документами ця будівля споруджується під офісний центр - варто відмовитися від співпраці з такою компанією. Звичайно, є ймовірність, що будівля починала свою історію як офісний центр, але в зв'язку з ростом попиту і зміною вимог ринку більш відповідним призначенням було вибрано будівництво житлового приміщення, то такий варіант і може вигоріти при сприятливій підтримці місцевої ради. Однак ризик тут дуже високий, і в результаті можна мати чудовий житловий будинок, за документами - офіс, який неможливо здати в експлуатацію, і в слідстві ніхто в ньому жити не зможе до моменту знаходження компанією спільної мови з владою.
Більш докладно варто зайнятися питанням щодо дозвільних документів. Те, що Вас цікавить - це інформація про проект, декларація або дозвіл. Дізнайтеся, наскільки проект сумісний з умовами містобудування, чи не порушує споруда цієї будівлі умов, які поставлені загальною архітектурою. Цікавтеся автором проекту, чи існує сертифікат, виданий організацією, що створювала проект, і наскільки кваліфікованої була ця організація.
Важливий нюанс - зіставляйте кількість поверхів в документах з реальним станом речей. Якщо забудовник задокументував дев'ятиповерхівку але пропонує придбати квартиру на 17 поверсі - це явна "липа". Такий будинок ніхто не введе в експлуатацію законним шляхом.
І останній важливий для нас аспект - це фінансування. Переконайтесь в тому, що банк, що видав кошти на будівництво має пристойне місце в рейтингу надійності, який знаходиться в публічному доступі. Зверніть увагу на механізм залучення коштів. На законному рівні у нас діють такі схеми - через Фонди фінансування будівництва, операцій з нерухомістю та фінансування спільного інверстірованія. Окреме місце займає процес випуску цільових облігацій. Однак і в цьому питанні варто проявити пильність - ці схеми не передбачають повернення коштів ні в якому разі, а тільки дає гарантії, що всі кошти будуть пущені в будівництво.
На жаль, все більшого поширення набуває механізм продажу майнових прав. У такому випадку, якщо одну квартиру продадуть кілька разів - неможливо буде відстояти свої права, адже судовою системою вони не зізнаються навіть такими, що дають гарантію отримання квартири при введення об'єкта в експлуатацію.


Юридична консультація адвокатів м. Київ
Тел.: 063-595-87-10
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
Як ми працюємо:
1. Зустріч адвоката з клієнтом;
2. Юридичний аналіз справи;
3. Розробка варіантів вирішення проблеми;
4. Відповідь адвоката на запитання клієнта;
5. Підписання договору.
Юридичної компанія "Майоров, Нерсесян та партнери"

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх