Виграти справу, в якій є захист майна, дуже складно без кваліфікованої юридичної допомоги оскільки вона делікатна, і має велике значення вивчення усіх деталей та збереження таємниці підзахисного.
Нерідко в кримінальному провадженні бувають випадки, коли прокурор, або постраждала сторона, або третя особа вимагають арештувати майно у фігуранта кримінальної справи, для того, щоб їй було відшкодовано як матеріальні збитки, так і моральну шкоду.
Згідно з ч. 1 ст. 167 КПК арештом майна є позбавлення підозрюваного, обвинуваченого, які несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна.
Коли рішенням суду накладається арешт на тимчасово вилучене майно, це робиться з метою для того, щоб воно не було продано, подаровано, і щоб були виконані зобов'язання перед стороною постраждалою.
Адвокат, який займається даною справою вивчить усі обставини, а найголовніше, визначить підставу накладення арешту на майно, щоб захистити підзахисного, зазначивши, що ст. 41 Конституції України встановлено право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Підставою арешту майна є ухвала судді чи суду за наявності підстав та підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом.
Як правило, арешт майна застосовується відповідно до законодавства, зокрема, це може бути виконання вироку в частині забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, що передбачено ч .2 ст. 170 КПК.
Як правило, професійний адвокат проаналізує узагальнення судової практики (далі - Узагальнення) щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження ВССУ від 07.02.2014:
"...Враховуючи наведене, навіть якщо у слідчого судді є достатні підстави вважати, що певною особою було вчинено кримінальне правопорушення, він не має повноважень накладати арешт на майно особи, яка не є підозрюваним.
З огляду на наведене правильною є практика, коли слідчі судді визнають клопотання про накладення арешту на майно передчасними та відмовляють у їх задоволенні, оскільки особу не повідомили про підозру...".
Відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді клопотання про арешт, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
фото 3 3Що може зробити адвокат для свого підзахисного?
З'ясувати усі обставини справи та вивчити усі варіанти, щоб захистити майно.
Він вивчить усі обставини придбання нерухомого та іншого майна, перевірить кредитну історію, договори, якщо є висновки різних судових інстанцій, а також папери. Підсумком цієї кропіткої роботи адвоката буде знаходження оптимального варіанту вирішення питання про зняття арешту.
Відповідно до п.6) раніше вказаного Узагальнення, метою застосування арешту майна є забезпечення можливості конфіскації майна та для забезпечення цивільного позову. Необхідно розуміти, що сторона кримінальної справи, яка подає клопотання про арешт майна зобов'язана навести докази та правові підстави, відповідно до яких необхідно накласти арешт майна. У свою чергу, слідчий суддя, задовольняючи клопотання про накладення арешту на майно, зобов'язаний навести ці підстави у рішенні.
Досвідчений адвокат сформує пакет підтверджувальних документів, і буде доводити, що дане майно вилучено безпідставно та доводити в суді, відстоюючи навіть найдрібніше майно. Він вивчить та доведе усі відсутні обставини, з якими закон пов'язує необхідність накладення арешту на майно особи, яка засуджена до кримінальної відповідальності, покарання якої не пов'язано з конфіскацією майна чи сплатою штрафу, і суд за заявою адвоката може зняти арешт з майна, зареєстрованого на його підзахисного.
Адвокат може звернутися до суду в цивільній справі з позовом про зобов'язання приватного нотаріуса свого підзахисного виключити з Єдиного Реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна заборону щодо відчуження нерухомого майна. Відповідно до ст.ст. 73,74 ЗУ "Про нотаріат" нотаріус накладає заборону на відчуження нерухомого майна.
Відповідно до п.14 Узагальнення, адвокат може виграти справу, оскільки є наступні нюанси: "...що найчастіше ухвали слідчого судді скасовуються з таких причин: слідчий суддя не перевірив та не встановив наявність підстав для арешту; відсутність доказів, що вказують на вчинення особою злочину, на майно яких слідчий просить накласти арешт; не встановлення розміру шкоди та питання щодо наявності цивільного позову, та співрозмірність обмеження права власності; порушення слідчим строків на звернення до слідчого судді з клопотанням про арешт майна; розгляд клопотання слідчого про арешт майна за відсутності власника майна; накладення арешту на майно особи, яка не є підозрюваним у кримінальному провадженні".
Бувають випадки, коли у Вашого підзахисного уже судимість знята та погашена в установленому законом порядку, але при винесенні вироку не було вирішено питання про зняття арешту з майна. В такому випадку адвокат звертається до суду, щоб відстояти інтерес підзахисного. Зважаючи на те, що відсутні підстави для повернення позову чи відмови у відкритті провадження у справі, справа може бути призначена до слухання, і інтереси підзахисного можуть бути захищені.
Згідно зі частинами 1 та 5 ст. 60 ЗУ "Про виконавче провадження", особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, має право звернутися до суду з позовом про визнання права власності і про звільнення майна з під арешту. Адвокат зможе провести цю процедуру швидко та кваліфіковано, зберігаючи таємниці свого клієнта на будь-яких стадіях кримінального провадження.
Порядок скасування арешту майна встановлюється ст. 174 КПК України.

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх