Постає питання як правомірно має здійснюватись виклик особи до слідчого.
У кримінально процесуальному Кодексі України зазначено, що особа викликається до слідчого шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка може бути вручена під розписку повнолітньому члену сім'ї чи іншій особі, яка з нею проживає, працівнику ЖЕКу за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.
Підтвердженням отримання особою повістки про виклик та ознайомлення з її змістом є розпис особи про отримання повістки на корінці повідомлення, на поштовому повідомлені, відеозапис вручення особі повістки.
Після отримання повістки про виклик необхідно звернути увагу на інформацію яка в ній міститься. У повістці має бути вказана наступна інформація:
1. прізвище, ім'я по-батькова слідчого
2. найменування та адреса установи, до якої здійснюється виклик
3. номер телефону слідчого (слідчі вказують стаціонарний та мобільний номери)
4. прізвище, ім'я та по-батькові, особи яка викликається та її адреса
5. номер кримінального провадження, в рамках якого здійснюється виклик
6. процесуальний статус особи, яка викликається (свідок, потерпілий, підозрюваний)
7. час, день, місяць, рік і місце прибуття викликаної особи
8. процесуальна дія, для якої викликається особа (допит, очна ставка тощо)
9. зазначено норми статей Кримінального процесуального Кодексу України щодо наслідків не прибуття за викликом, поважні причини не прибуття, через які особа може не з'явитися до слідчого
10. підпис слідчого, який здійснив виклик та печатка установи
Будьте дуже уважні, якщо в повістці немає інформації викладеної вище.
Особа має отримати повідомлення про виклик не пізніше ніж за три дні до дня коли особа зобов'язана прибути за викликом. Також важливим є той факт, у випадку здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.
Виклик слідчим по телефону
Згідно вказаного слідчий має право викликати особу по телефону та викликана особа зобов'язана з'явитися за таким викликом до слідчого. У разі неявки існує відповідальність особи за не прибуття на виклик слідчого, яка полягає у застосуванні штрафних санкцій чи у застосуванні приводу. Однак, щоб притягнути особу до відповідальності, слідчий повинен довести слідчому судді, що особа викликалась по телефону. Таке не просто довести з боку слідчого. Так як не можливо довести, що телефонував саме він, слідчий, а не інша особа, що виклик прийняла саме та особа, яку викликають тощо. Тим більше будь-яка особа не повинна вірити тому, що їй повідомляє по телефону незнайома особа. Такий виклик можливо сприйняти як розіграш або як дії шахраїв.
Тому краще повідомити особі, яка здійснює виклик по телефону, про згоду прибути за викликом, але після того, як буде Вам вручена повістка відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, якщо Вас викликають на допит в інший спосіб, ніж зазначено вище (по телефону, усно, звичайним листом, через знайомих тощо), а також якщо повістка про виклик не відповідає чинному законодавству: Наприклад, відсутній номер кримінального провадження, не зазначено норми статей Кримінального процесуального Кодексу України, відсутній підпис слідчого та печатка установи, не зазначено Ваш процесуальний статус (свідок, потерпілий, підозрюваний), Ви маєте право сміливо ігнорувати такі виклики. Відповідальності за неявку за повісткою Ви нести не будете.

Статтю підготувала Адвокат ЮК "Майоров, Нерсесян та партнери" Петраш Світлана Анатоліївна
(МТС) 099-650-84-81 (с 10:00 - 18:00)
(Київстар) 067-448-57-13 (с 10:00 - 18:00)
Подзвоніть та запишіться на консультацію до Адвоката по кримінальним справам прямо зараз!
Юридична компанія "Майоров, Нерсесян та партнери"
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
тел. 044-228-29-96 (з 10:00 до 18:00)
Skype: mayorovgroup

Наши координаты

01001, Украина, Киев
ул. Большая Житомирская, 15Б

Тел. 096-243-28-73

Тел. 050-266-27-26

Тел. 067-448-57-13

 

Е-mail: 911inua@gmail.com

Кнопка Вверх