Smaller Default Larger

Чи потрібна в Україні реєстрація підприємницької діяльності для торгівлі в інтернеті?

Адвокат киевІнтернет торгівля стала досить популярним заняттям серед великого числа людей. Для одних це хобі або альтернативний варіант заробітку, а для інших - основне джерело доходу. При цьому навіть успішні продавці, які мають значні обсяги продажу, не поспішають реєструватися підприємцями і продовжують вести «тіньовий» бізнес.

Такі дії можуть бути обумовлені банальним небажанням платити податки. Також може мати місце елементарне незнання того, що будь-які види діяльності, пов'язані з отриманням доходів, повинні бути офіційно зареєстровані, а з отриманих доходів у будь-якій формі повинні бути утримані та сплачені податки. Так відбувається в будь-якій цивілізованій країні.

Чим загрожує незаконна підприємницька діяльність

Іноді довести те, що людина займається незаконною комерційною діяльністю досить непросто. Навряд чи хтось із співробітників фіскальних органів буде влаштовувати облаву на людину, розмістив оголошення про продаж своїх ношених речей. Продавець зустрівся з покупцем, віддав річ, отримав готівку. Всі сторони задоволені.

А от якщо людина активно здійснює продажі за готівку, має точку видачі товару або склад для його зберігання, то наслідки можуть бути куди серйозніше. Так як переконати контролюючі органи в тому, що це особисті речі вже не вийде, комерсанту слід бути готовим до конфіскації товару та великого штрафу. Також не виключено нарахування податку на доходи фізосіб і накладення штрафних санкцій.

Крім продажу за готівку існує й інший дуже популярний спосіб розрахунків – переклади на банківську карту. Багато продавців помилково вважають, що їхні рахунки надійно захищені банківською таємницею. На жаль, це не так. Тепер під «прицілом» Міністерства фінансів виявилися громадяни, які одержують пільги і виплати з бюджету – студенти, пенсіонери, безробітні, отримувачі субсидій та інші категорії.

Відомості про фінансовий стан таких клієнтів банк зобов'язаний надати на запит Мінфіну. І якщо при розрахунках за готівку визначити суму несплачених податків досить складно без контрольних закупівель, то обчислити базу оподаткування по парафіях на карту простіше простого. Все, що надійшло з невідомих джерел – прихований дохід, який оподатковується ПДФО за ставкою 18%.

Якщо такий громадянин оформляв субсидію, то про неї теж доведеться забути, а гроші повернути.

Резюме

Як видно з вищесказаного, офіційно платити податки, будучи зареєстрованим підприємцем, дешевше і безпечніше. Наприклад, продавець, який обрав спрощену систему оподаткування на 2-й групі, щомісяця платить лише єдиний податок за ставкою 20% та єдиний соціальний внесок за ставкою 22% від мінімальної зарплати.

Перед тим, як ви вирішите легалізувати свою підприємницьку діяльність, не полінуйтеся вивчити спеціалізовані форуми, а потім сходіть на очну консультацію до юриста або досвідченому бухгалтеру. Вивчення форумів, на яких люди обговорюють схожі проблеми, допоможе вам скласти список потрібних питань. Їх можна потім задати юристу, щоб отримати відповіді з посиланнями на закони.

фото 3

Партнери

1Нотаріус Марина Михайлівна
067-980-54-74

2Арбітражний керуючий
066-725-72-85